+86-13906275172

Сите Категории
EN

дома>Вести

Вести

20ft Куќа со контејнери што може да се прошири до Нов Зеланд

време: 2020-10-22 Преземања: 32Еден контејнер со експанзија од 20ft беше испратен на октомври 20, 2020 до Окланд, Нов Зеланд, таму ќе се користи како канцеларија.


Челична рамка: структура од галванизиран челик;

Wallидни и покривни панели: 75mm EPS сендвич панел;

Windows: Алуминиумски лизгачки стакла, 8 сетови;

Врата: Лизгачка стаклена врата од алуминиум, 1 сет;

Тротоарите: Cement board+composite board;

светлина: 6 ЕЕЗ LED светла;