+86-13906275172

Сите Категории
EN

дома>Вести

Вести

Ситигруп зграда

време: 2019-11-13 Преземања: 101

Ситигруп кула се наоѓа во Пудонг Lujiazui финансии и трговска зона. Тоа е во непосредна близина на Џин Мао кула и Ориентален бисер кула. просторот во зградата е 118,920 квадратни метри. Главната зграда е 40 ката и висина на зградата е 181 метри.  The project has won the Shanghai "Magnolia" награда, the national "Luban Award."