+86-13906275172

Сите Категории
EN

дома>Вести

Вести

Окружниот Luwan 117 блок станбени

време: 2019-10-16 Преземања: 111

Мост проектот Лупу се наоѓа на надворешната страна на Пудонг Puxi Сидро Пјер, со вкупна површина од 12,000 квадратни метри и вкупна висина од 61.54 метри. Тоа е главниот аспект на разгледување на Лупу мостот и разгледување лифт платформа и разгледување на. Проектот доби националната награда Luban.

Претходно : Wuxi Shimao еден

Следна : Yangpu мост