+86-13906275172

Сите Категории
EN

дома>Вести

Вести

Yangpu мост

време: 2018-05-15 Преземања: 108

Добредојдовте на мојата страница!Yangpu мост е близнак кула двоен кабел авион преднапрегнати композитни зрак зрак кабел остана мост, главната кула 220 метри надморска височина,, претпоставува главната кула Puxi, Пудонг главната кула, Puxi главните градежни пристап мост . The project has won the Shanghai "Magnolia" награда, Министерството за проектот Изградба модел, the state "Luban Award."