+86-13906275172

Сите Категории
EN

дома>Вести

Вести

Лупу мостот предмостие проектот

време: 2019-03-20 Преземања: 111
Граѓанските дел е изграден од Шангај Градежништво и градежни Група копродукции, Ltd. На главниот мост вклучува темелна партија, триаголник област, главен распон мост и главниот мост палубата. Површинско прикачени тротоари, разгледување патеки, анти-судир ѕидови, со изолација.
Мост проектот Лупу се наоѓа на надворешната страна на Пудонг Puxi Сидро Пјер, со вкупна површина од 12,000 квадратни метри и вкупна висина од 61.54 метри. Тоа е главниот аспект на разгледување на Лупу мостот и разгледување лифт платформа и разгледување на. Проектот доби националната награда Luban.


Претходно : Никој

Следна : Global Finance зграда