+86-13906275172

Сите Категории
EN

дома>Вести

Вести

Морето мост на исток Кина (учество)

време: 2018-07-21 Преземања: 126

Мост Исток Море се наоѓа во округот Nanhui, Шангај Luchaogang Град Фери терминал за 4 километри источно од Nanhui Цуи, низ заливот Хангжу Shengsi Каунти, Zhejiang покраината директно на мали Yangshan Island, во врска со 32.7 км. Проектот започна во декември 2002, completed in August 2005.