+86-13906275172

Të gjitha kategoritë
EN

home>Lajme

Lajme

Building Global Finance

kohë: 2019-05-22 Hits: 116

Kulla Citigroup është e vendosur në Pudong Lujiazui Financave dhe Zona e Tregtisë. Ajo është ngjitur në Jin Mao Tower dhe Oriental Pearl Tower. Zonën e ndërtimit është 118,920 metra katrorë. Ndërtesa kryesore është 40 Historitë e lartë dhe lartësia e ndërtimit është 181 metra.  The project has won the Shanghai "Magnolia" çmim, the national "Luban Award."